XII Festiwal Młodego Aktora

XII Edycja Festiwalu Młodego Aktora odbyła się w Domu Kultury w Kętach i objęła trzy konkursy, do których w tym roku zgłosiło się łącznie 94 uczestników z 22 miast Małopolski i Śląska.

Wśród konkursów znalazły się:Regionalny Turniej Recytatorski, Regionalny Turniej Teatralny oraz Regionalny Turniej Interpretacji Bajki i Baśni, w którym wystąpiły dwie uczennice  z naszej szkoły Magdalena Radwan i Zuzanna Juroszek. W składzie komisji artystycznej, złożonej z wybitnych osób ze świata teatru, znaleźli się: Franciszek Kopczak -  instruktor i animator teatralny, reżyser, Izabela Paszko - polonista oraz instruktor teatralny, Radosław Sadowski, Katarzyna Pohl i Włodzimierz Pohl - aktorzy Teatru Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej, Kuba Abrahamowicz- wykładowca na wydziale wokalno-aktorskim  Akademii Muzycznej w Katowicach i  aktor Teatru Komedii Kuby Abrahamowicza w Bielsku-Białej.

25 kwietnia odbyła się gala finałowa,  podczas której wystąpili laureaci oraz ogłoszono wyniki konkursów. Miło nam poinformować, że  1 miejsce Regionalnym Turnieju  Interpretacji Bajki i Baśni zajęła  Magdalena Radwan. Uczennica jest lauteatką szkolnego konkursu recytatorskiego i  doskonali swój talent aktorski pod opieką  pani Małgorzaty Chwierut podczas zajęć kółka teatralnego Dyplomy uznania wręczono także wszystkim instruktorom i nauczycielom. Wspaniała atmosfera i pełne wrażeń wydarzenie z pewnością pozostaną na długo w pamięci miłośników teatru.