Integracyjna wycieczka do Chorzowa

W dniu 28.09.2019r. GOPS zorganizował jednodniową wycieczkę do Chorzowa i Katowic dla rodzin z dziećmi objętych wsparciem asystenta rodziny.

 

W wycieczce wzięło udział dziewięć rodzin oraz pięciu wychowanków Domu Dziecka w Oświęcimiu, łącznie 25 dzieci i 12 opiekunów (rodziców, dziadków, pracowników GOPS i Domu Dziecka).

 

Celem wyjazdu była integracja rodzin, organizacja czasu wolnego dzieciom i ich opiekunom, poznanie różnych gatunków zwierząt oraz środowiska ich życia, poszerzenie wiedzy na temat VR- obrazu sztucznej rzeczywistości za pośrednictwem symulacji oraz gier komputerowych, a ponadto promowanie form aktywnego, rodzinnego spędzania czasu wolnego.

 

Na miejsce grupa uczestników dotarła autokarem- podróż minęła szybko i przyjemnie.

Najpierw dzieci wraz z opiekunami odwiedziły Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia.

 

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Pobyt w ZOO okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

 

Po pobycie w Ogrodzie Zoologicznym uczestnicy wycieczki udali się do Salonu Wirtualnej Rzeczywistości „IMERSJA“ w Katowicach. Za pomocą gogli VR uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć, doświadczyć i przenieść się do miejsc niedostępnych na co dzień. Podczas pobytu w Salonie VR każdy, niezależnie od wieku, znalazł coś dla siebie i doświadczył niezapomnianych wrażeń.

 

Podczas wyjazdu każdy uczestnik miał zapewniony ciepły posiłek.

Pogoda dopisała- było słonecznie i ciepło.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

Wyjazd spełnił oczekiwania podopiecznych. W godzinach popołudniowych rodzice wraz z dziećmi, zadowoleni, bezpiecznie dotarli do domów.

 

 

 

Tagi

GALERIA