Tym razem uczniowie poznali postać polskiego malarza - Tadeusza Józefa Makowskiego urodzonego w Oświęcimiu. Dzieci zapoznały się w prezentacji multimedialnej z życiorysem tego znanego artysty oraz jego pracami. Częstym tematem obrazów Tadeusza Makowskiego były dzieci, które przedstawiał w scenach z życia wiejskiego, maskaradowych i karnawałowych, w prymitywizowanej i częściowo geometryzowanej formie.
Wśród słynnych i znanych jego obrazów należy wymienić: „Szewc”, „Kapela dziecięca”, „Maskarada”, „Troje dzieci pod drogowskazem”, „Dwoje dzieci z królikiem”. W oczach jednego z krytyków tak przedstawiały się obrazy Tadeusza Makowskiego: „Makowski sprowadza człowieka do brył i figur, ale pozostawia mu jego duszę” (Mieczysław Wallis).
Zadaniem dzieci było namalowanie kredkami, farbami postaci dzieci w kształcie figur geometrycznych, wzorując się na obrazach omawianego malarza. Uczestnicy zajęć wywiązali się z zadania bardzo dobrze, wykazując się wyobraźnią i znajomością figur geometrycznych. Galeria prac ozdobiła świetlicową gazetkę.