Wiadomości

Wtorek, 23 czerwca 2026

Nagrody dla młodych sportowców

– Gratuluję wszystkim osiągniętych wyników i dziękuję za godne reprezentowanie naszej gminy. Z satysfakcją obserwuję, że wielu z Was regularnie wraca do grona nagrodzonych. To pokazuje, że za sportowymi sukcesami stoi nie tylko talent, ale także konsekwencja i codzienna praca – podkreślił wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek.

 

Wyróżnienia trafiły do zawodników reprezentujących gminę w tańcu sportowym, cheerleadingu oraz cowboy race, którzy w ostatnim czasie osiągali bardzo dobre wyniki w rywalizacji krajowej i międzynarodowej.

Wśród tancerzy sportowych nagrody otrzymali: Izabela Sobanik, Maja Krompiec, Wiktoria Wojnowski, Kinga Żołna, Filip Stokłosa, Luna Gabryś, Roksana Rembiesa, Julia Rembiesa, Natalia Pastuszka, Wioletta Pastuszka, Zuzanna Magdziarz, Lena Płachta, Zofia Tobiasz, Natalia Łuszczkiewicz, Magdalena Sulikiewicz, Lena Nowogrodzka, Gabriela Ryszka, Marcel Mierzwa, Karol Mierzwa, którzy zdobyli czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski PTT oraz Mistrzostwach Świata WADF.

 

W cheerleadingu sportowym nagrody otrzymały Julia Bies oraz Maja Bies, docenione za wyniki uzyskane w Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym w konkurencjach drużynowych.

 

W gronie nagrodzonych po raz pierwszy znalazł się również przedstawiciel cowboy race. Witold Wróbel otrzymał nagrodę za sukcesy osiągane podczas X Międzynarodowych Mistrzostw Polski Polish Cowboy Race w Ściegnach, gdzie zdobył najwyższe lokaty w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym sportowcom, rodzicom oraz trenerom, którzy wspierają ich w rozwijaniu sportowych pasji i osiąganiu kolejnych sukcesów.